СТУДЕНТСЬКИЙ МЕНТОРСЬКИЙ КОРПУС

З кожним роком адаптація студентів до навчального процесу згідно з сучасними вимогами стає все важчою і важчою. Навчання у медичному вузі на початковому етапі - час вагань, страхів, тиску, а також це момент, коли ти береш на себе серйозну відповідальність за вирішення вектору свого майбутнього життя. Та навіть, коли ти зважив всі «за та проти» лікарської діяльності - це зовсім не гарантує тобі відсутність складнощів надалі. І ось омріяна мить - ти переступаєш двері свого ВНЗ, а тут за ними зовсім інший світ, далекий від шкільної реальності і зі своїми правилами.

У більшості навчальних закладів Європи та США активно діють програми підтримки, що покликані допомогти першокурсникам якнайшвидше адаптуватися до процесу навчання. Зазвичай наставниками для новобранців стають так звані куратори – ті люди, що передають свій досвід та знання початківцям у якійсь сфері. У Тернопільському національному медичному університеті ця програма називається менторською та започаткована три роки тому. Упродовж цього часу вона успішно працює та виконує поставлені завдання, а саме: полегшення адаптації першокурсників до нового академічного середовища, ознайомлення з системою навчання у виші, формування мотивації до участі у позанавчальній діяльності, створення психологічно сприятливих умов для скорочення стресового періоду. Менторами для першокурсників можуть стати лише ті старшокурсники, які відзначилися у навчанні, науці, беруть участь та організовують власні волонтерські, культурно-мистецькі та громадські проекти, мають бездоганну репутацію.

Ментори завжди можуть відповісти на будь-які запитання, а ще надихають першокурсників своїм прикладом, аби ті вже з першого дня навчання могли успішно освоювати нові предмети в університеті, брати активну участь у громадському житті, долучатися до волонтерських проектів. Ще однією функцією ментора є заохочення підопічної групи до командної роботи, спільних зустрічей в неформальній обстановці та сприятливої дружньої атмосфери в ній. Для менторів - це чудова можливість отримати нові знайомства, покращити свої soft-skills, а ще стати частиною команди найактивніших студентів університету.

Діяльність студентського менторського корпусу регулюється відповідним положенням. Щороку обирається нова команда менторів, що протягом наступного навчального року стануть наставниками для першокурсників.