Студенти ТДМУ в Школі діабету

14 листопада у всьому світі під егідою ООН відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Цукровий діабет, за даними експертів ВООЗ, у світі сягає рівня епідемії, що зумовлює потребу об’єднання зусиль широкого загалу науковців, спеціалістів практичної охорони здоров’я та громадськості щодо зменшення захворюваності та профілактики розвитку пізніх ускладнень.

З цієї нагоди спільними зусиллями кафедри педіатрії №2, студентів волонтерів: Віти Косовської Мар’яни Позунь, Уляни Сатурської, Світлани Скуратової, Наталії Терлецької та Ірини Фик та ативних студентів осередку Європейської молодіжної асоціація студентів медиків проведено дружню зустріч з дітьми з цукровим діабетом та їх батьками з Тернополя та області. Цього року такий захід організовано вперше на базі Школи діабету у Тернопільській обласній дитячій лікарні.

Відкриття Школи діабету на базі Тернопільської обласної дитячої лікарні відбулося у лютому цього року завдяки спільним зусиллям Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського та вищезгаданого лікувального закладу.

Як показує міжнародний досвід, цукровий діабет І типу неможливо поки що вилікувати, але сумлінним дотриманням лікарський рекомендацій щодо харчування та режиму дня можна досягти доброго контролю над цим захворюванням і почувати себе здоровим. Тому зустріч відбулася у форматі інтерактивної гри, де кожна дитина мала змогу проявити свою кмітливість та знання з методів самоконтролю та лікування захворювання, позмагатися за звання найрозумнішого, найкреативнішого та найактивнішого учасника гри. Діти охоче брали участь у вікторинах і конкурсах, ставили запитання та дружно шукали на них правильні відповіді.

Студенти натхненно розповіли справжні історії життя першої у світі пацієнтки на інсулінотерапії Елізабет Хюз та нашої сучасниці – першої у світі жінки із Нової Зеландії, яка нагороджена у Лондоні медаллю за 80-річний успішний досвід життя з діабетом І типу.

Доцент кафедри педіатрії №2 Фурдела Вікторія Богданівна розповіла присутнім про сучасні, альтернативні глюкометрам, методи визначення рівня глюкози у крові, про добовий моніторинг глюкози та засоби уникнення болю щоденних підшкірних ін’єкцій, а також розповіла про новітні дослідження, які ведуться у світі щодо можливих способів вилікувати цукровий діабет.

Незважаючи на те, що ЦД займає лише 1,5 % у структурі ендокринних хвороб у дітей в Україні, ця патологія найбільш значуща, оскільки потребує пильної уваги під час медичного супроводу, а також психологічної підтримки.

Дитина, яка зуміла приборкати хворобу і жити повноцінним життям, обов’язково виросте сильною витривалою особистістю, здатною стати лідером, та допомагати іншим.

Усі без винятку учасники отримали подарунки від студентів та щедру порцію хорошого настрою.

Інформацію подала Вікторія Фурдела.