Волонтери ТНМУ - наша гордість! Рівняймося на них!

У складних умовах карантину не полишали своєї праці волонтери. Доцентка кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією нашого університету Тамара Воронцова в часи Революції Гідності стала на шлях волонтерства. І нині за її плечима – величезний досвід і багато добрих справ на користь українських патріотів, військових у зоні бойових дій, їхніх родин і пацієнтів.

«Коли оголосили про пандемію COVID-19, – розповідає Тамара Олександрівна,– я саме отримала медичну гуманітарну допомогу з Канади. Це були трахеостомічні трубки різних видів. А оскільки в особливо важких випадках хворих з коронавірусною інфекцією доводиться переводити на апарат ШВЛ, то при ускладненнях може виникнути потреба в цих медичних виробах. Я розмістила оголошення в одній із соціальних мереж, звертаючись до всіх опорних медичних закладів області та України, чим можу допомогти. Згодом мені почали надходити запити з лікарень Києва, Рівного, Харкова, Дніпра та інших міст.Отож, трахеостомічні трубки різних розмірів і пневмоманжетки отримали наші тернопільські опорні лікарні та лікувальні заклади майже з усієї України. Звичайно, залишила й про запас, тож у кого є в них потреба, можете звертатися! Щойно оголосили про складну ситуацію в Монастириській районній лікарні, зі своїх попередніх запасів я передала у медичний заклад системи для інфузії, кисневі маски, такі ж пакети отримали медпрацівники інфекційного відділення дитячої міської лікарні м. Тернополя».

Якось ще у перші дні карантину у стільниковому телефоні Тамари Олександрівни пролунав дзвінок. Телефонувала волонтерка та координатор платформи «РазомUA» Юлія Гончарова з Києва. Спільно з однодумцями вона зорганізувала Всеукраїнську онлайн платформу «Разом проти COVID-19», де об’єднала волонтерів з усієї України.

«Вони запросити мене стати координатором цього проєкту на Тернопільщині, – розповідає пані Тамара. – Погодилася. Першим завданням було знайти у своїй області лікарів, які працюють з хворими на коронавірусну інфекцію для участі в проєкті телеканалу «1+1», спрямованого на підтримку лікарів. Згодом почали надходити дзвінки від партнерів цієї соціальної ініціативи – представників фірм та організацій, які виготовляють медичні засоби, з пропозиціями щодо закупівлі захисних медичних засобів. Щоправда, самотужки такі питання було не вирішити, отож я скеровувала їх до очільників нашого обласного штабу боротьби з коронавірусом. Щодо більш адресної допомоги, то перша гуманітарна візія була від нашого краянина Сергія Притули, який співпрацює з цією організацією. За кошти шоумена закупили захисні медичні костюми багаторазового використання, а я вже передала їх інфекційному відділенню лікарні швидкої допомоги м. Тернополя. Згодом надійшли 200 одноразових захисних костюмів для медиків міської дитячої лікарні. Такі ж засоби отримали й медичні працівники Почаївської районної лікарні, де перебувало багато хворих на COVID-19. Наразі очікуємо медичні щитки та захисні маски для Кременецької станції Е(Ш)МД допомоги, яка об’єднує ще три підстанції. Вже підготовлені акти щодо їх передачі через наших волонтерів у Кременці та Почаєві. Тішить, що до цієї діяльності долучаються всі небайдужі люди, як-от у Почаєві депутат міської ради Тарас Паляниця, який організував прийом та видачу цієї допомоги, а у Кременці її отримає лікар терапевт-кардіолог, волонтер Віктор Панфілов. Щиро вдячна цим людям за таку співпрацю.

Приємно, але цілком неочікувано було й мені отримати невеликий сюрприз від Фонду соціальної справедливості за те, що долучилася до діяльності платформи «Разом UA». Поїхала днями на «Нову пошту» за власною посилкою, а мені кажуть: «Для вас ще одна є». Розпаковую – а там набір авторських тістечок і подячний лист. Солодощі були приємною несподіванкою, бо звикла працювати, не очікуючи, що хтось може подякувати. А тут чиясь дбайлива рука прилаштувала до смачних тістечок ще й трішки уваги та позитиву, такі собі «ліки для душі», як сказав хтось з волонтерів. Здавалося б, дрібничка, а втішно».

Робота платформи «Разом UA» триває, адже коронавірусну інфекцію поки що не вдалося подолати й чимало закладів України ще потребують допомоги небайдужих людей. Організатори створили свій сайт, де щодня з’являється інформація про тих, кому вкрай необхідна така допомога. Отож усі, хто у силі допомогти, можуть долучитися до благодійництва. «Разом UA» представила інтерактивну карту всієї України, на якій розміщено 288 лікарень, що борються з COVID-19. Кожен з медзакладів має певну позначку, що показує рівень його забезпечення та список потреб. Відвідувачі онлайн-платформи можуть легко обрати, кому та як вони мають змогу допомогти. Крім того, на сайті є контакти координаторів, які зорієнтують щодо того, яким закладам та як краще допомогти. Важливо й те, що це прозора система, – волонтери звітують про те, кого і чим вже забезпечили.

Розмірковуючи з доценткою Тамарою Воронцовою про волонтерство, цю непросту місію, яку вона обрала для себе одного буремного дня на Майдані, дійшли думки, що людина сама в силі творити своє життя на Землі. Важливо лише наповнити його змістом!

Лариса ЛУКАЩУК