День української писемності в ТДМУ

Відзначати День української писемності та мови вже стало доброю традицією у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського.

Студенти першого і другого курсів медичного факультету під керівництвом доцента кафедри української мови Оксани Новіцькоїі викладача Марти Руденко 9 листопада 2017 року організували яскраве, сповнене поезії та музики літературно- мистецьке дійство, щоб вшанувати красу і мелодійність нашої мови та  продемонструвати єдність з усіма, хто любить і прагне знати українську.

Ведучі – студенти Анна Кіндрат і Назарій Гуральчук – поетично привітали присутніх зі святом, нагадавши, що сила слова безмежна, бо у ньому прихована неосяжна душа народу. Як зазначили ведучі, мова стояла на чатах біля вівтаря Національного Храму і не впускала туди злого духа скверноти, ганьби. І множила край веселими талантами, невмирущим вогнем пісень,  і наповнювала душі Божим сяйвом золотисто – небесним. Ліричні вірші «Рідна мова» та «Українці мої» емоційно прочитав студент Владислав Бондар. Він також артистично виконав роль літописця Нестора – першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця, і починається писемна українська мова.

У короткому історичному екскурсі учасники свята висвітлили різні етапи становлення і розвитку рідної мови, нагадавши, скільки разів за останні чотириста років намагалися обмежити її вживання різними циркулярами, указами, законами. Спершу – у царській Росії, потім в Радянському Союзі. Утиски, переслідування…

Ти все знесла: насмішки і зневаги,

Бездушну гру ворожих лжелюдей,

Та сповнена любові і відваги

З-за ґрат летіла птахом до людей!

Вірш О.Яворської «Молитва» студентка Оксана Панич читала, тримаючи в руках запалену свічку. І, здається, нікого ці проникливі рядки не залишили байдужим.

Чудові вірші про мову прочитали також першокурсники Остап СатурськийМарина Нашильник, студенти другого курсу факультету іноземних студентів Пйотр ОстровскіЕмма-Івуагву Еріка Ідаїхуома та Кароліна Зайончковська.

Свято тривало, поезію змінювала музика, звучали пісні. Студентка другого курсу Анна Янічка, яка приїхала на навчання з Польщі, майстерно зіграла на флейті, Анастасія Заугольнова і Андрій Чайківський зірвали оплеси, виконавши  пісню А.Кузьменка «Не стидайся, то твоя земля».

На завершення завідувач кафедри української мови, доцент Марія Тишковець  привітала присутніх з Днем української мови і писемності й тепло подякувала студентам  та викладачам за подароване  свято. Марія Павлівна закликала молодь вивчати, плекати і оберігати  рідну мову і висловила свою повагу студентам – іноземцям, які хочуть знати і старанно опановують українську. І це ще один незаперечний доказ того, що мова єднає людей.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.